Маси, Перес удариха Хоумърс, за да поведат Роялс при победата с 8-3 над Тайгърс
AP News | 2024-05-21 | 04:48:18

КАНСАС СИТИ, Мисури (АП) — Майкъл Маси и Салвадор Перес завършиха като домакин, докато Канзас Сити Роялс победиха Детройт Тайгърс с 8-3 в понеделник вечер за четвъртата си поредна победа.

Маси откри резултата във втория ининг с водещ Хоумър, първата дълга топка, отстъпена този сезон от титуляра на Тигрите Рийз Олсън след 48 1/3 ининга, счупвайки големия ' най-дългата серия без домакин.

В следващата си битка, Маси изуми Олсън с подплата от дясното си бедро, докато Вини Паскуантино вкара при грешка при хвърляне на кечъра Джейк Роджърс за преднина от 2-0 на Роялс.

След като хвърли няколко игрища за загряване, Олсън (0-5) напусна с контузия на дясното бедро. Той хвърли 2 2/3 ининга, позволявайки двата ръна и петте попадения с едно проиграване и два страйк аута.

Перес поведе шестия с деветия си хоумър, докато Роялс посрещнаха Джоуи Венц с пет последователни попадения. Седем поредни удари достигнаха безопасно, докато Канзас Сити отбеляза шест ръна, за да поведе с 8-1.

Майкъл Уача (4-4) допусна два ръна и шест попадения в седем ининга, докато вървеше един с три удара, за да спечели третия си пореден старт.

Кери Карпентър удари шестия си хоумър в четвъртия ининг – самостоятелен удар с един аут във фонтаните на лявото поле – след това удвои и вкара в седмия при двоен аут на Colt Keith. Кийт имаше три от седемте попадения на Детройт.

Жертвения флай на Карпентър от осмия ининг ограничи точкуването.

Тигрите отбелязаха 20 ръна, докато загубиха 8 от 9 старта от Олсън.

СТАЯТА НА ТРЕНИТОРА

Tigers RHP Рийз Олсън напусна мача в понеделник с контузия на дясното бедро, след като беше поразен от драйв от третия ининг.

Royals LHP Джейк Брентц беше възстановен от списъка с контузени и избран за Double-A Northwest Арканзас.

ПРЕМЕСТВАНЕ НА СПИСЪКА

Роялс определи RHP Мат Зауер за назначение и избран LHP Сам Лонг от Triple-A Omaha.

Tigers RHP Casey Mize (1-2, 3.50 ERA) се противопоставя на Royals RHP Alec Marsh (3-1, 2.43) във вторник вечер.